Mağaradakiler

Hayatın içinden, insana dair, insan için…

Mağaradakiler / Genel / Vatandaşlık Görevimi Yaptım Mutsuzum

Vatandaşlık Görevimi Yaptım Mutsuzum

/
/
/
897 Views

Vatandaşlık haklarıma saygı duyulmayan, seçilme hakkımın olmadığı güzide memleketimde seçme hakkımı kullanarak oy verme ödevimi yerine getirdim.

Verdiğimiz her oyda yeni birilerinin kodaman hale getirildiği, var olan kodamanların ise oğlunun ve/veya kızının cip, daire, villa sahibi yapıldığı güzel memleketimde bir kez daha ödevimi yerine getirdim.

Üniversite bitirmiş, yüksek lisans yapmış, üstüne bir de fevkalade kabiliyetli ve yetenekli olduğu halde; şerefsizliğe göz yummadığı, hak, hukuk ve adaletten ayrılmadığı, her vesilede hakkı ve doğruyu söylediği için, bedel ödemek zorunda kalmış; dışlanmış, yalnızlığa mahkûm edilmiş. Medeniyetsiz magandalarla aynı minibüste, otobüste yolculuk yapmak zorunda bırakılmış biri olarak sevgili ülkemde bir kez daha vatandaşlık görevimi yerine getirdim.

Üniversite mezunlarının boğaz tokluğuna çalışmaya mahkûm edildiği, ortalama kiraların 1.000₺ asgari ücretin 1400₺ ortalama ücretin 2500₺ olduğu, karı koca çalışmadan geçinmenin mümkün olmadığı. Boşanmaların kat be kat arttığı, suç oranlarının 15 yılda 3,3 kat arttığı, sağlıklı bir çevre hakkımızın olmadığı, her alanda size usta, dayı diye hitap eden boş kafalı magandalar yetiştiren bir eğitim sisteminin olduğu. Evlilik programı adı altında her türlü iğrençliği sergileyen TV programlarının yapıldığı ve reyting aldığı harikulade ülkemde bir kez daha görevimi yaptım.

Birilerine hırsız derken vergi kaçıran, hakkı olmadığı halde fakirlik maaşı peşinde koşan, kepaze TV programlarına reyting veren, kendisine ve çocuğuna hak gördüğünü başkasına fazla gören, kul hakkı nedir çoktan unutmuş olan sevgili halkımı da düşünerek görevimi yaptım.

Bunlarla beraber hiç bir torpil, ayrıcalık ve iltimas peşinde koşmadan askerlik görevimi yaptım, vergi kaçırmadım, belediye otobüsüne kaçak binmedim, elektrik ve suyu kaçak kullanmadım, yeşil kart almaya uğraşmadım, sokakta bulduğum parayı fakirlere verdim. Hatta yolda giderken son anda fark ettiğim karıncanın üzerine basmamak için sendelemek pahasına adım atacağım yeri değiştirdim.

Yıllar sonra anlıyorum ki bizim gibi adamlar buralara fazla lüks imiş. Bize yazık oldu… 

Ülkemde sorun siyaset sorunu değil zihniyet sorunudur. Hükümetiyle muhalefetiyle mevcut yöneticiler bu halkın içinden çıkmıştır. Kumaş neyse gömlek de o dur. Hükümeti, muhalefeti, memuru, amiri, tüccarı, esnafı bu bozuk düzende dahli olan her kim varsa sözlerim onlaradır ve bu toplumdaki masumların  onlar üzerinde çok büyük hakkı vardır…

Mustafa İ. SEVİMLİ

2 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This div height required for enabling the sticky sidebar